Hráči z celé planety

Novinky

Životopis

Datum narození: 02.06. 1988  (20 let)
Místo narození: Buenos Aires, Argentina
Znamení: Blíženci 
Zázračné dítě argentinského fotbalu zatím ještě nevystoupilo ze stínu Lionela Messiho, přesto má tenhle temperamentní útočník před sebou skvělou budoucnost. Sergio Agüero už během první sezony ve španělské nejvyšší soutěži naznačil mimořádné kvality.

"Agüero je eso, které nám dá ještě mnoho radosti. Uvidíte. Náš klub zapíše do historie a stane se hvězdou v celé fotbalové Evropě. Je to kluk s mimořádným talentem a prosadí se." Tato slova na adresu mladého Argentince pronesl Javier Aguirre, trenér španělského Atlétika Madrid, kde mladý Argentinec září už od loňského léta.

V profesionálním fotbale debutoval už v patnácti letech, jednom měsíci a pěti dnech. Bylo to v dresu Independiente při zápase proti San Lorenzu. Sergio Agüero se tak stal vůbec nejmladším hráčem, který kdy v argentinské lize nastoupil, a překonal tím i rekord slavného Diega Maradony.

Jeho nejslavnější gól v lize byl ten, který vstřelil odvěkému rivalovi z Avellanedy, Racingu. Převzal míč ještě na vlastní polovině a pak s ním mistrovsky dribloval mezi několika hráči soupeře až do vápna. Tam vyškolil další dva obránce a křížnou střelou levačkou nedal brankáři žádnou šanci.

Na Agüra neradi vzpomínají i v Česku. Vyrovnávacím gólem ve finále mistrovství světa do 20-ti let právě proti českému výběru výrazně přispěl k vítězství Argentiny. Pro mladého Agüera to byl druhý titul. Ten první do 20-ti let získal s Argentinou už v sedmnácti. "Cítím se jako v sedmém nebi. Jsem teď nejšťastnějším člověkem na světě. Co ještě můžu chtít víc? radoval se Agüero po finálovém zápase s Českem. Podle všeho má však tento nadějný útočník ještě všechno před sebou.
"Je to vynikající fotbalista a určitě to dotáhne moc daleko," řekla o něm další mladá argentinská hvězda Lionel Messi. "Hráli jsme spolu na MS do 20-ti let v Holandsku a už se moc těším, až si spolu zahrajeme i v reprezentaci dospělých," dodal.

"Agüero je nejlepší napodobenina Romária, jakou jsem v posledních letech viděl," prohlásil zase bývalý hrč Atlétika Madrid, Paulo Futre. Skutečně, jeho technická vybavenost, fyzická připravenost, rychlost, přesnost a hravost uchvátí každého, kdo Agüera jednou vidí hrát. Jeho loňský přestup z Independiente stál Atlético 28 milionů dolarů! Byl to vůbec nejdražší přestup jak pro argentinský fotbal, tak pro madridské Atlético.

Argentinci mu říkají "Kun". Přezdívka vznikla už v jeho dětských letech, podle postavičky z jednoho japonského kresleného seriálu. Hlavní hrdina, Jeskyňář Kum-Kum, byl stejně jako Sergio malé postavy, a dokonce nosil i stejný účec. Sergio ho napodoboval, a jeho mladší bratři mu ve španělské výslovnosti začali přezdívat "Kun".

Mnozí ho také připodobňují k legendárnímu Maradonovi. Zajímavostí je, že kromě rekordně časného debutu, nízké postavy, vybroušené techniky a střeleckých schopností s ním sdílí i další charakteristickou vlatnost - ve španělské lize, v zápase proti Recrativo de Huelva, "Božského Diega" napodobil a dal gól "boží rukou".

Žádné komentáře