Hráči z celé planety

Novinky z fotbalu

Španělé z nás mají respekt. Oprávněně, hlásí Panucci

 
Prokletí velkých turnajů, na kterých se jim dlouhodobě nedaří, chtějí dnes ve čtvrtfinále Eura zlomit Španělé. Jenže je čeká neoblíbený soupeř – Itálie. Proti čtyřnásobným mistrům světa neumějí zahrát a Italové to dobře vědí.

Španělsko porazilo Itálii v soutěžním utkání zatím pouze jednou – na olympiádě v Antverpách v roce 1920. Nepřekvapí proto, že fanoušci týmu kouče Aragonese si za čtvrtfinálového soupeře nejméně přáli právě Itálii.

Jenže zápasy ve skupinách tyto celky k vzájemnému zápasu v play-off nemilosrdně svedly. "Rozumím tomu, proč nás Španělé nechtěli za soupeře, na velkých turnajích se jim proti nám nedaří. Jsme velmi silní," říká italský obránce Christian Panucci.

Italové sice postoupili ze základní skupiny s odřenýma ušima, v posledním utkání museli porazit Francii. To se jim povedlo. Nyní se jim postaví Španělé, kteří zatím rozdávali radost ofenzivní hrou.

"Villa s Torresem jsou skvělí útočníci, ale i Francouzi Benzema s Henrym jsou výborní, a podívejte, jak proti nám dopadli," pokračuje Panucci. "Jsme na ně připraveni, já i Chiellini. On se pořád zlepšuje, brzy může patřit mezi nejlepší obránce světa."
Poslední komentáře
22.06.2008 17:39:44: boris, nechces vymnenit ikonu nebo spřátelit ? moje stránka je http://big.players.sblog.cz/