Hráči z celé planety

Novinky z fotbalu

Scolari chystá v Chelsea revoluci

Obrázek “http://efotbal.cz/files/images/20080622110758.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Nový trenér Chelsea Luiz Felipe Scolari varoval své svěřence, že odteď nemá nikdo pozici v týmu jistou. Scolari převzal Blues po vyřazení Portugalců z mistrovství Evropy a ihned upozornil, že za jeho vlády nezůstane v Chelsea kámen na kameni.

Prvními oběťmi Scolariho "revoluce" se nejspíše stanou Nicolas Anelka, který přišel do Blues teprve loni v létě, Florent Malouda a Shaun Wright-Phillips, zatímco bývalý kouč Brazilců by rád angažoval barcelonské duo Ronaldinho, Deco.

Scolari rovněž naznačil, že si v týmu ponechá jen hráče, kteří jsou ke klubu loajální. V tom případě by se mohli poroučet Didier Drogba a Frank Lampard, o jejichž odchodu se již nějaký ten měsíc spekuluje. "Bude to revoluce, zejména v té psychologické rovině," poukázal Scolari v rozhovoru pro list News of the World.

"Nejprve bude potřeba přebudovat kádr, což je logickým důsledkem změny trenéra," nastínil nejbližší kroky. "Kdy k tomu dojde, to ještě přesně nevím, protože záleží na tom, koho se nám povede angažovat, a také na celém týmu. Chvilku mi bude trvat, než se se všemi hráči seznámím a dokáži zužitkovat jejich přednosti. Začnu tím, že je budu sledovat v tréninku, tam se hodně dovím," plánuje.

Scolari také naznačil, že se nebojí ani nevole, kterou by jeho jednání mohlo na západě Londýna vyvolat, a prý udělá vše pro to, aby z Chelsea udělal tým, jenž bude vítězit. "Vyberu si hráče, o kterých si myslím, že jsou pro daný úkol nejlepší," upřesnil Scolari. "Vysvětlím jen, proč jsem si je vybral. O těch ostatních mluvit nehodlám. Když si někoho nevyberu, prostě si ho nevyberu. Konec. Ať to klidně někoho trápí, já jako trenér jsem tu od toho, abych nesl odpovědnost za hráče, které jsem si vybral," dodal.
Žádné komentáře