Hráči z celé planety

Novinky z fotbalu

Reprezentace je stále bez kouče. Bude jím Brazilec?

Obrázek “http://efotbal.cz/files/images/20080624153027.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Petr Rada, Jozef Chovanec, Karel Jarolím, Klaus Toppmöller nebo jiný zahraniční kouč. Z tohoto okruhu kandidátů nejspíš vzejde nový trenér českého národního týmu. Oznámil to místopředseda svazu Vlastimil Košťál po jednání výkonného výboru ČMFS s tím, že jméno nového kouče definitivně padle až 17. července.

Košťál původně navrhoval jako hlavního kandidáta na post reprezentačního trenéra Ivana Haška, ten ale jeho nabídku odmítl a Košťál musel vytáhnout z klobouku jiné varianty. V současné situaci se jako nejjednodušší varianty nabízejí jména Petra Rady a Jozefa Chovance, pro které není problém rozvázat svou dosavadní smlouvu v klubu.

"Pokud jednoho z nich výkonný výbor osloví, nebude pro ně problém opustit jeiich dosavadní působiště. Máme od nich příslib," řekl Košťál. Staronovou variantou je osoba Karla Jarolíma, kterého ale nechce Slavia uvolnit a o jeho dalším možném působení by se mělo rozhodnout ještě dnes.

Ve hře je však stále i varianta zahraničního kouče. "Nejdříve ale musíme prověřit finanční možnosti. Nechceme totiž, aby se z toho stala nějaká tržní hra," řekl Košťál. Ve hře je údajně stále Němec Klaus Toppmöller, druhou a zajímavou variantu odkryl předseda svazu Pavel Mokrý. "Je to Carlos Alberto Parreira," řekl nejdříve Mokrý. Jenže sám moc dobře neznal celé trenérovo jméno a po několika minutách se opravil. "Nakonec jde o Carlose Alberta Torrese," řekl Mokrý. Brazilský kapitán národního týmu a mistr světa z roku 1970 se údajně nabídl sám.

"Post trenéra České republiky je totiž stále velmi prestižní. Z hlediska žebříčku FIFA jsme šestí a v žebříčku UEFA třetí. Proto je o post českého kouče zájem i v zahraničí," řekl místopředseda svazu Vacek.

Na řadu přišlo i hodnocení letošní vystoupení českého týmu na evropském šampionátu. "Po sportovní stránce jsme nesplnili úkol, kterým byl postup ze skupiny. V důsledku toho jsem dal k dispozici svoji funkci a také nový trenér si zvolí svůj realizační tým," řekl Košťál. Výkonný výbor rovněž schválil realizační tým jednadvacítky, který mu předložil trenér Jiří Kotrba.

Na závěr naplánovali představitelé svazu rozlučku s bývalým a úspěšným trenérem reprezentace Karlem Brücknerem. "S Brücknerem se rozloučíme 15. října v prvním kvalifikačním utkání o MS 2010 v Teplicích," dodal sekretář svazu Rudolf Řepka.

Žádné komentáře