Hráči z celé planety

Novinky z fotbalu

Preview: Španělsko – Itálie

Poslední čtvrtfinále na EURO 2008 přinese duel mezi zatím suverením Španělskem a Itálií, která si čtvrtfinálovou účast vybojovala s odřenýma ušima. Vítěz tohoto utkání se střetne s Ruskem, které překvapivě vyřadilo Nizozemsko 3:1 po prodloužení.

Svěřenci Luise Aragonese procházejí turnajem jako nůž máslem a asi žádný španělský fanoušek si nepřipouští, že by celek z Pyrenejského poloostrova přes Italy nepostoupil. Samotní hráči jsou ale opatrní a označili svého soupeře za favorita utkání. Španělsko vyhrálo skupiny D s plným ziskem bodů, když v posledním utkání otočili zápas s Řeckem a zvítězili 2:1. Otázkou zůstává, zda Španělsko prolomí prokletí vyřazovacích bojů, které pro ně v posledních letech znamenali letenku domů. To samé se ukázalo na Mistrovství světa 2006 v Německu, kde po vydařené základní skupině nestačili na Francii 1:3 a byli vyřazeni. Ačkoliv jsou momentálně v lepší formě než Itálie, vyřazovací boje jsou o něčem jiném, povídat by o tom mohli například Chorvaté. Kouč Aragones bude mít k dispozici už Carlose Puyola a tak postaví odlišnou sestavu od posledního utkání s Řeckem, kdy dal příležitost hráčům z lavičky.

Azzurri si zachránili kůži v posledním utkání základní skupiny C, kdy porazili Francii 2:0. Hodně jim k tomu pomohlo vyloučeni Abidala a proměněná penalta Andrea Pirla, ale je třeba se zamyslet, zda-li to nebylo jenom štěstí. Pokud shrneme jejich vystoupení ve „skupině smrti“, tak to nebyla žádná sláva, ba naopak. V duelu s Rumunskem byli na prahu vyřazení, ale Gigi Buffon vychytal Mutuovi penaltu a tak prakticky zachránil Azzurri. Itálie drží mezinárodní rekord co se týče vyřazovacích bojů, ve kterých neprohráli od roku 1988, kdy je v semifinále porazil tehdejší Sovětský svaz 2:0. Roberto Donadoni má problémy se záložní řadou. Milanská dvojice Gennaro Gattuso a Andrea Pirlo jsou mimo hru kvůli žlutým kartám a tak jsou k dispozici na výběr pouze Camoranesi, De Rossi, Ambrosini, Perrotta a Aquilani. Na čtvrtečním tréninku se zranil Andrea Barzagli a pro něj EURO 2008 předčasně skončilo.


Předpokládané sestavy:
Španělsko: Casillas, Ramos, Puyol, Marchena, Capdevila, Senna, Iniesta, Xavi, Silva, Villa, Torres
Itálie: Buffon, Zambrotta, Panucci, Chiellini, Grosso, Camoranesi, Ambrosini, De Rossi, Perrotta, Cassano, Toni

Tip na výsledek: 2:1

Hodnotí jana a michal..
Žádné komentáře