Hráči z celé planety

Novinky z fotbalu

Oslavy Turků zabily fanouška

Chorvaté nešťastně prohráli, Turci postupují a můžou začít velkolepé oslavy. A také rvačky, násilí a potyčky. V jedné z nich dokonce zemřel i turecký fanda. Nyní je už situace pod kontrolou, ale v noci z pátku na sobotu musela proti fanouškům zasahovat dokonce i policie.
 
Není lehké strávit tak krutou porážku, jakou utrpěla chorvatská reprezentace. Zvláště pak poté, co jí utrpěla od Turecka, které Chorvatsko a vlastně celý Balkánský poloostrov v nedávné historii obsazovalo. To nesnesli hlavně Chorvaté žijící v Bosně a Hercegovině, kteří se střetli s bosenskými muslimy fandící Turecku. Nepokoje si nevyžádaly velkou oběť, ale střetům musela nakonec zabránit až policie.

Bujaré oslavy v Turecku si už však bohužel jednu oběť vyžádaly. Fanoušci slavili totiž také výstřely ze samopaly a výstřely z nich zasáhly jednoho tureckého občana, který následkům zranění podlehl. Turecké slavnosti pokračovaly v zemi prakticky celou noc.

Už před samotným čtvrtfinálovým večerním utkáním se ve Vídní střetlo několik tureckých a chorvatských fanoušků. Většina ze zúčastněných byla pod vlivem alkoholu. Nejhorší situace byla asi na Štěpánském náměstí a v ulici Ottakringer, kde museli proti petardám nebo dýmovnicím zasahovat i těžkooděnci. Příznivci obou táborů se střetli i po zápase, řešit musela vše policie.

Krutou chorvatskou porážku zažilo i chorvatské Ministerstvo zahraničí. Na jejich stránky se dostali turečtí hackeři, kteří na nich vyvěsili svou vlajku s hanlivým textem: Díky všem členům teroristické skupiny z Turecka a Saúdské Arábie.

Žádné komentáře