Hráči z celé planety

Novinky z fotbalu

Německo - Španělsko

http://www.fotbalportal.cz/www/images/galerie/2090-300-225.jpg
Každou chvílí se přibližuje vrchol sezony. V neděli od 20:45 změří síly dvě nejlepší mužstva mistrovství Evropy. Zvítězí buldočí síla, nebo kombinační vypělost? Historická úspěšnost, nebo současná forma? Němci, nebo Španělé?

Německo, nejlepší tým skupin A a B, vyzve Španělsko, nejúspěšnější výběr ze skupin C a D.

Obě mužstva nastoupí nejspíše v rozestavení s pěti záložníky a jediným útočníkem. Zatímco Němci útočí zejména po stranách hřiště a největší strach jde z dvojice Schweinsteiger - Podolski, španělský reprezentační výběr se bude spoléhat spíše na hráče středu zálohy. Defenzivní jistotou je Marcos Senna, precizní rozehrávkou oslňuje Xavi. Novinkou by měl být Cesc Fabregas, který do hry zasáhne kvůli vynucené absenci Davida Villy. Špílmachr Arsenalu by měl přinést potřebnou rychlost a moment překvapení.

I německý kouč Joachim Löw však má v týmu vynikající střední záložníky. Michael Ballack je podle Arseneho Wengera nejlepším hráčem turnaje, proti Turecku ale v semifinále moc dobrý výkon nepodal. Torsten Frings už by měl být po zlomenině žebra připraven odehrát celé utkání.

Ballack nebyl jediným hráčem, který proti Turecku zklamal. Němci měli potíže hlavně v obranné fázi, Per Mertesacker zahrál letos takhle špatně snad jen, když Brémy dostaly od Stuttgartu šest branek. Tentokrát obdržel jeho tým jen třetinu gólů, významně se na tom podílel Christoph Metzelder. Jediný člen německého národního mužstva, který hraje ve španělské Primera Division, sice v Realu spíše marodil, ale na turnaji je skvělý.

Jistotě obrany nepomáhají ani zákroky brankáře Jense Lehmanna, jenž na šampionátu předvedl hned několik minel. Proti Turecku šly oba góly na vrub nového gólmana Stuttgartu.

Pokud Němce trápí obrana, španělským fanouškům dělá vrásky malá trhlina ve svalu Davida Villy. Ta ho nepustí do základní sestavy, doktoři však zatím dávají naději, že by mohl zasáhnout alespoň jako střídající hráč. Villa je se čtyřmi góly nejlepším střelcem turnaje, nyní by mohl vyniknout jeho parťák Torres. Liverpoolský sniper byl před turnajem pasován na jednoho z favoritů prvenství mezi střelci, zatím však překonal brankáře soupeřů jen jedinkrát. V neděli bude mít poslední šanci svůj účet zvýšit.

Podíváme-li se na sílu jednotlivých řad i na předváděnou hru na turnaji, vychází nám jako mírní favorité Španělé. Ale kolikrát už Němci dokázali postavit všechny prognózy na hlavu a vzdor všem spekulacím zvítězit?

Na jejich psychickou sílu poukazuje nejen trenér Joachim Löw, ale s respektem o ní mluví i španělský technik Xavi.

V neděli se utkají dva diametrálně odlišné týmy, což podtrhují i trenéři. Za měsíc sedmdesátiletý Luis Aragones po turnaji končí, o generaci mladší Löw bude zcela jistě pokračovat. Kdo z nich zvedne před nedělní půlnoci nad hlavu nový pohár pro mistra Evropy?

Předpokládané sestavy:


Německo:
Lehmann - Friedrich, Mertesacker, Metzelder, Lahm - Frings, Hitzlsperger - Schweinsteiger, Ballack, Podolski - Klose

Španělsko: Casillas - Ramos, Puyol, Marchena, Capdevila - Iniesta, Xavi, Senna, Fabregas, Silva - Torres

Zápas začíná v neděli v 20:45, pískat ho bude Roberto Rosetti z Itálie.

Žádné komentáře