Hráči z celé planety

Novinky z fotbalu

Lippi se vrací k Itálii

http://www.fotbalportal.cz/www/images/galerie/3425-300-225.jpg
Italská fotbalová federace potvrdila, že „staronovým“ trenérem italské reprezentace byl jmenován Marcello Lippi, který nahradí Roberta Donadoniho, který byl dnes odpoledne z pozice kouče Azzurri odvolán.

Po vyřazení Itálie ve čtvrtfinále EURO 2008 se spekulovalo, že Roberto Donadoni skončí u italské reprezentace, což se také dnes odpoledne stalo. Italská média tipovala jako jeho nástupce Marcella Lippiho a jejich tip jim tentokrát vyšel, 60letý Ital se tak vrací na lavičku Azzurri.

Marcello Lippi se vrací k italské reprezentaci,“ tak zní vyjádření Italské FA. „Prezident FIGC Giancarlo Abete sdělili, že Roberta Donadoniho na lavičce italské reprezentace nahradí Marcello Lippi. Lippi, který bude představen 1. června na tiskové konferenci v Římě.

Lippi opustil italskou reprezentaci před dvěma lety, kdy s Itálií vyhrál Mistrovství světa 2006 v Německu, poté se rozhodl od Azzurri odejít a byl dva roky bez angažmá. Následujícím cílem je úspěšná kvalifikace na Mistrovství světa 2010 v Jihoafrické republice. V jeho realizačního týmu budou například Ciro Ferrara nebo Angelo Peruzzi, jeho asistentem by se měl stát Narciso Pezzotti, trenérem brankářů bude Ivano Bordon a reprezentačním doktorem Enrico Castellacci.

Žádné komentáře