Hráči z celé planety

Novinky z fotbalu

Koller přestoupil do ruské Samary

Obrázek “http://efotbal.cz/files/images/20071010204236.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Český fotbalový útočník Jan Koller přestoupil z Norimberku do ruské Samary, kde se potká s krajanem Jiřím Jarošíkem. Kollerův manažer Pavel Paska řekl, že hráč v novém působišti podepsal smlouvu na rok a půl, jejíž součástí je i následná roční opce.

Pětatřicetiletý Koller do Samary přestupuje z Norimberku, kde působil od ledna. Bavorský klub sestoupil z bundesligy a jeho vedení nedávno dalo najevo, že největší hvězdy v čele s Kollerem z úsporných důvodů bude muset uvolnit. Rodáka ze Smetanovy Lhoty sice v Německu vázala dvouletá smlouva, ale Norimberk mu v odchodu nijak nebránil. Přestupová suma zveřejněna nebyla, podle agentury SID Samara zaplatila zhruba milion eur. Přibližně za stejnou částku Koller v lednu do Norimberku přišel z Monaka.

"Všechno dopadlo podle představ a ke spokojenosti všech stran. Honza teď ještě bude mít krátkou dovolenou, na začátku července, až se zase rozběhne ruská liga, se připojí k týmu," uvedl Paska.

Koller, který po vyřazení české reprezentace na evropském šampionátu ukončil kariéru v národním týmu, si vyzkouší angažmá již v šestém zahraničním klubu. Po odchodu ze Sparty působil od roku 1996 v belgickém Lokerenu, po třech letech zamířil do Anderlechtu Brusel, odkud jej po dalších dvou sezonách koupil Dortmund. Před dvěma lety přestoupil do Monaka a letos v lednu se vrátil do Německa, ale Norimberk od pádu do druhé ligy nezachránil.

Samara v souboji o autora rekordních 55 branek v českém dresu porazila anglický Birmingham, Austrii Vídeň či další klub z ruské ligy Kazaň, které také o dvoumetrového kanonýra projevily zájem. Koller má ambicióznímu týmu pomoci k útoku na evropské poháry, Samara zatím figuruje po jedenácti odehraných zápasech na šestém místě.

"I ve svých pětatřiceti letech je to hráč, který by nám pořád hodně pomohl. Náš problém je v tom, že si v zápase vytváříme spoustu šancí, ale dáváme zatím málo branek. A Jenda je hodně gólový hráč. Mohlo by mu sedět i to, že hrajeme na jednoho klasického útočníka, kterého hodně doplňují menší a pohybliví hráči z druhé vlny," uvedl před týdnem v rozhovoru s ČTK záložník Jarošík, když se o možném Kollerově přestupu do Samary začalo hovořit.
Žádné komentáře