Hráči z celé planety

Novinky z fotbalu

Juventus nahání Podolského

Kanonýr Lukas Podolski připustil, že se blíží jeho přestup do Juventusu Turín. Střelec Bayernu Mnichov tak potvrdil spekulace o svém letním odchodu z týmu bavorského giganta.

Podle deníku Gazzetta dello Sport Podolski potvrdil, že ho Juventus oslovil a že ani on by nebyl proti přestupu. "Juventus mě kontaktoval, transferu bych se nebránil. Nemám za sebou příliš vydařenou sezonu," komentoval hráč.

Ačkoli Bayern letos získal ligový titul, Podolski se sezonou spokojený nebyl. Spravit chuť si může ziskem titulu mistra Evropy s německým národním mužstvem. Poté, co do klubu přišel Luca Toni a stal se králem střelců Bundesligy, šance na dobré postavení v Bayernu u Podolského klesly. Také proto chce v létě odejít.

"V současné době se plně soustředím na semifinálový zápas s Tureckem. Nyní nejsem v kontaktu s jiným klubem, než je Bayern," vytyčil si priority pro následující dny Podolski.

V národním týmu na rozdíl od Bayernu nastupuje pravidelně a jak sám říká, hru si velmi užívá. "Trénuji velmi tvrdě a snažím se odvést maximum pro národní tým. Můžeme myslet hodně vysoko," hodnotil ambice Německa.

Na rozdíl od spoluhráče Toniho se mu podařilo vstřelit už tři branky a i herně se mu vede. "Luca má zatím smůlu. Přeji mu, aby ji protrhl dnes proti Španělsku. Je to velký hráč a kanonýr," nešetřil chválou na svého spoluhráče z Bayernu.
Žádné komentáře