Hráči z celé planety

Novinky z fotbalu

Bednáře čeká ve West Bromu lukrativní smlouva

Český útočník Roman Bednář by mohl mít ve West Bromwichi velmi lukrativní smlouvu. Informaci v sobotu přinesl server expressandstar.com.

V uplynulé sezoně nastřílel pětadvacetiletý Bednář za West Brom ve druhé anglické lize 17 gólů a pomohl týmu k postupu do Premier League. To mu nyní může vynést velmi zajímavé podmínky v nové smlouvě. Bednářův agent Eliot van Til je s vedením klubu v kontaktu celé léto. Zatím se však zainteresované strany nemohou shodnout na délce kontraktu.

"Nejsme na míle vzdálení dohodě, ale je pravda, že musíme ještě nějaké detaily doladit," připustil Van Til. "Máme nabídku od West Bromwiche a brzy může být všechno hotové, ale Roman je teď na dovolené, takže musíme počkat," dodal agent českého útočníka.

Bednář se podrobil po uplynulé sezoně drobné operaci, ale nyní už je prakticky připraven opět hrát. "Už se cítí mnohem lépe a do začátku sezony bude zcela fit," potvrdil Van Til.

Český fotbalista se nedávno nechal slyšet, že by se chtěl pod novým reprezentačním trenérem dostat do národního týmu. Zatím za něj hrál jen jednou. V srpnu roku 2006 odehrál sedmnáct minut v přátelském utkání proti Srbsku (1:3).

Bednář začínal v české lize v Mladé Boleslavi, po přestupu do FBK Kaunas byl zapůjčen do skotských Hearts, kam později přestoupil. Podobný osud ho pak čekal ve West Bromwichi Albion. Po loňském hostování bude v příští sezoně působit v anglickém klubu jako kmenový hráč.
Žádné komentáře