Hráči z celé planety

Novinky z fotbalu

Altintop: Favoritem je Německo

Obrázek “http://www.fotbalportal.cz/www/images/galerie/3396-300-225.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Fotbalista FC Bayernu Mnichov a turecký reprezentant Hamit Altintop promluvil o blížícím se semifinálovém utkání EURO 2008 s Německem
Turecko čeká ve středu Německo, země, kde jste se narodil. Myslíte si, že má vaše vlast šanci uspět?


Je to padesát na padesát. My se prezentujeme lepší hrou, ale Němci mají velmi solidní defenzívu. Favoritem je Německo, samozřejmě, ale pokud budeme hrát jako tým, není důvod se čehokoliv obávat.

EURO 2004 vyhrálo odepisované Řecko, může jeho úspěch zopakovat letos i Turecko?

To by bylo nádherné. Ale podle mě hrajeme lepší fotbal. Hra Řeků opravdu moc pěkná nebyla.

Jakou roli sehrál v dosavadním úspěšném tažení Turků kouč Fatih Terim? Zdá se být trochu odměřený.

Je velmi neobvyklý, často není snadné s ním vyjít. Ale ve většině případů nám dává ten správný směr. Ví, co je potřeba, i když je ke hráčům opravdu dost kritický.

V Bayernu nastupujete na pravé straně zálohy, evropský šampionát jste doposud odehrál na pravém obránci a také ve středu zálohy. Kde nastoupíte v duelu s Německem?

Ještě jsem o tom s trenérem nemluvil. Kvůli zraněním a karetním trestům však moc možností nemáme. Ale to není rozhodující, v současném fotbale musí všichni jak bránit, tak útočit. Jsem týmový hráč. Podívejte na Philippa Lahma, je obránce, ale často se zapojuje do ofenzívy. Lukas Podolski je útočník, ale stahuje se a brání.

Sníte už o finále?

Když už se v turnaji dostanete takto daleko, chcete dosáhnout finále, samozřejmě. V duelu s Německem dostaneme fantastickou příležitost. Opravdu věříme, že na finále máme.
Žádné komentáře