Hráči z celé planety

Novinky z fotbalu

All stars sestava čtvrtfinále

Obrázek “http://www.me2008.cz/files/images/20080605175223.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Čtvrtfinále mistrovství Evropy 2008 je už minulostí a tak portál eFotbal.cz oslovil fotbalové trenéry Miroslava Beránka a Vladimíra Táborského a požádal je o sestavení ideální jedenáctky ze všech čtyř utkání. Největší účast v ideální sestavě má Španělsko, které vyřadilo po penaltovém klání Itálii.

Základním kamenem celého týmu je vždycky spolehlivý brankář. Až do penaltového rozuzlení dospěl duel mezi Španělskem a Itálií, ve kterém se nakonec radovali hráči z Pyrenejského poloostrova. Velkou měrou jim k tomu pomohl i brankář Realu Madrid Iker Casillas, jenž chytil dva pokutové kopy a díky velmi dobrému výkonu se dostal do ideální jedenáctky Miroslava Beránka i Vladimíra Táborského.

Oba trenéři byli podobného názoru i ve složení obranné čtveřice - na pravé straně působil jistě Sergio Ramos, v jejím středu čistě zbavoval míče italskému střelci Tonimu barcelonský Carles Puyol a na levé straně létal rychlostí větru Rus Jurij Žirkov. Jediné, v čem se Beránek s Táborským neshodli, byl post druhého středového obránce. Zatímco Beránek vyzdvihl výkon Itala Chielliniho, Táborskému se líbil Chorvat Šimunič.

Zajímavé je jistě i složení čtyřčlenné zálohy. Němec Ballack zaujal stejně jako Španěl Senna oba uznávané kouče, kteří však volili jiné obsazení krajních postů. Beránek nezapomněl na dalšího německého reprezentanta Bastiana Schweinsteigera, kterého umístil na pravý kraj zálohy a nalevo dal přednost Davidu Silvovy ze španělské reprezentace. Naproti tomu Vladimíra Táborského zaujal Portugalec Deco a Wesley Sneijder z Nizozemska.

Jedno místo mezi dvěma hroty ideální jedenáctky čtvrtfinále musel po dalším velmi dobrém výkonu na šampionátu zaujmout Rus Andrej Aršavin, kterého nominovali i oba trenéři, jenž portál eFotbal.cz oslovil. Jako druhého útočníka vybral Miroslav Beránek Holanďana Van Nistelrooije, Vladimír Táborský zvolil prozněnu Romana Pavljučenka, tedy současného Aršavinova spoluhráče z ruské reprezentace.

Nejčastějšími hráči, kteří se vměstnali do ideální jedenáctky Miroslava Beránka, byli Španělé, kteří mají zastoupeno hned pět hráčů. Po dvou fotbalistech se v ideální nominaci objevili i zástupci Ruska a Německa.

I Vladimír Táborský volil nejčastěji španělské fotbalisty, které nominoval čtyřikrát. Nemalou podporu mají i tři ruští reprezentanti, další země mají zastoupení po jednom jedinci.

All stars čtvrtfinále podle Miroslava Beránka:

Casillas - S. Ramos, Puyol (Španělsko), Chiellini (Itálie), Žirkov (Rusko) - Schweinsteiger, Ballack (oba Německo), Senna, Silva (oba Španělsko) - Aršavin (Rusko), Van Nistelrooij (Nizozemsko)

All stars čtvrtfinále podle Vladimíra Táborského:

Casillas - S. Ramos, Puyol (Španělsko), Šimunič (Chorvatsko), Žirkov (Rusko) - Ballack (Německo), Senna (Španělsko), Deco (Portugalsko), Sneijder (Nizozemsko) - Aršavin, Pavljučenko (oba Rusko)
Žádné komentáře