Hráči z celé planety

Novinky z fotbalu

Adebayor do AC? Je to tak padesát na padesát

http://www.efotbal.cz/include/photothumb.php?id=7713&size=160&rezim=width

Padesátiprocentní šanci získat útočníka Arsenalu Emmanuela Adebayora má podle svého skauta AC Milán. Ernesto Bronzetti ale jedním dechem dodává, že sami Gunners chtějí hráče prodat Barceloně.

Viceprezident milánského celku Adriano Galliani ve čtvrtek přiznal, že Adebayor je momentálně jediným hráčem, o něhož AC usiluje, a proto klub vynaloží veškeré své síly na to, aby útočníka získal. Podle španělských médií se ale Barca už dohodla se čtyřiadvacetiletým fotbalistou na podmínkách smlouvy a s Arsenalem na odstupném ve výši 21 milionů eur.

Bronzetti - renomovaný agent FIFA a muž, jenž stál za většinou významných přestupů mezi Primera División a Serií A - poukázal, že média mají pro své spekulace oprávněné podklady. A to navzdory faktu, že Arsenal několikrát zopakoval, že reprezentanta Toga neprodá.

"Máme tak padesátiprocentní šanci Adebayora získat. Vše bude záležet na hráči, jak se rozhodne," řekl italské televizi. "Arsenal ho chce prodat do Barcelony, má pro to svoje důvody. Barca mi potvrdila, že už se s Adebayorem dohodla. Prezident katalánského klubu Joan Laporta chce nákupem velkého jména umlčet své kritiky," vysvětlil.

Bronzetti přesto věří, že AC Milán stále může boj o útočníka Arsenalu vyhrát, protože Katalánci musejí nejprve někoho prodat, aby si Adebayora mohli dovolit. Na listině hráčů k mání se tak objevili Ronaldinho nebo Samuel Eto'o, o něž má podle zákulisních informací zájem také AC.

Bronzetti poukazuje na fakt, že cena obou fotbalistů teď půjde dolů a vyzývá AC Milán, aby ani jednoho z nich nekupoval a nedaroval tak Barce potřebné finanční prostředky. "Barcelona nekoupí Adebayora dříve, než získá prostředky z prodeje Ronaldinha a Eto'oa. Proto bych Milánu radil, aby ani jednoho nekupoval a znemožnil tak Kataláncům dotáhnout do konce Adebayorův přestup," varuje. "To, že Barca veřejně prohlásila, že o tyto hráče nemá zájem, byla fatální chyba, protože jejich cena teď půjde rapidně dolů. Všechny kluby budou čekat na konec přestupového období, kdy je budou moci získat doslova za hubičku," dodal.
Žádné komentáře